אימפריות הים
הוצאה: אופוס
מספר קטלוגי: 348-2071
נושאים: הסטוריה, כללי
תאריך יציאה: 2/2013
תיאור:
ספר חדש מן המסורת הבודהיסטית: הדברים כפי שהם מאת אלמה אולה נידהל

מדריך מעשי ללימודי הבודהה
"כשבודהה עזב את גופו בגיל שמונים הוא אמר: "אני יכול למות מאוּשר. לא הותרתי אף לא לימוד אחד חבוי ביד קפוצה. כל מה שיועיל לכם כבר נתתי. הֱיו האור המנחה לעצמכם". אמירות כאלה מראות כי לימודיו מתמקדים בבשלות האנושית ובחיים האמיתיים. כשנשאל מה הוא מלמד ומדוע, הייתה תשובתו של בודהה ישירה באותה מידה "אני מלמד כי אתם וכל שאר היצורים רוצים להיות מאושרים ולהימנע מסבל. אני מלמד את הדברים כפי שהם"."

בספרו הראשון המתורגם לעברית, "הדברים כפי שהם", סוקר לאמה אוֹלֶה נידהל בגישה ישירה, מעשית ומעמיקה את הגישות השונות בבודהיזם ואת טיפוסי המְתַרגלים שבעבורם הן מיועדות. הספר פותח בסיפור חייו של בודהה ובמסעו אל עבר ההארה, ומתאר לאחר מכן את שלוש הדרכים שלימד הבודהה: 'הדרך הקטנה' (ארבע האמיתות הנאצלות), 'הדרך הגדולה' (איזון בין חמלה לחוכמה) ו'דרך היהלום', בה נעשה שימוש בכל הכלים של הגוף, של הדיבור ושל התודעה. יחודה של 'דרך היהלום' הוא בכך שהיא נעשית כחלק מחיי היומיום שלנו (ולכן היא מתאימה כל כך לאנשים מערביים) ותוך התייחסות לכל מכשול שלנו כצעד בדרך ההתפתחות. כך למשל היחס לרגשות המטרידים (קנאה, גאווה, בלבול, תאווה וכעס) הוא לא כאל רעלים אלא כאל חומר גלם שאיתו ניתן לעבוד. כאדם מערבי לאמה אוֹלֶה נידהל מסוגל להבין את שני העולמות ולהציג בפנינו את עושר הלימוד הבודהיסטי בשפה פשוטה ונהירה, תוך שימוש בדוגמאות מחיי היומיום של כולנו. בחלקו האחרון של הספר הוא מתעכב על ארגז הכלים הייחודי של בודהיזם 'דרך היהלום' ומראה כיצד ניתן לעשות שימוש בטכניקות הצבעוניות ועתירות הדמיון שמוצעות כדי ללחוץ על הכפתורים הסמויים של תודעתנו ולשחרר אותה לחוות ישירות את טבעה ואת הדברים כפי שהם.

לאמה אולה נידהל הוא אחד מאנשי המערב הבודדים אשר הוכשרו במלואם כלאמה ורב-אמן במדיטציה במסורת הטיבטית הבודהיסטית. בדצמבר 1969 נעשו הוא ואשתו האנה, לתלמידיו המערביים הראשונים של גְיַילְוָואה קרמאפה ה-16, רַאנְגְג'וּנְג רִיגְפֶּה דוֹרְגֶ'ה, אחד היוגים הדגולים וראש מסורת הקאג'יו של הבודהיזם הטיבטי. לקרמאפה הייתה השפעה חזקה על חייהם והוא ביקש מהאנה ומאולה להביא את הבודהיזם למערב.


מחיר לצרכן: 88
המחיר שלנו: 72.2 ₪
הרווח שלך: 18%
ללא דירוג