רווחה מתקתקת
מספר קטלוגי: 31-3451
תאריך יציאה: 8/2009
מספר עמודים: 240
תיאור:
הספר רווחה מתקתקת מתחקה על שורשי הכישלון בבניית חברה צודקת בישראל. הוא מראה כיצד פוליטיקה קצרת ראות, מונעת על ידי אינטרסים סקטוריאליים ושיקולי בחירות, גוררת את המדינה לקריסה חברתית, נסיגה כלכלית ופגיעה בחוסן הלאומי. הספר עוקב אחרי הדרך הנפתלת שבה מתנהלת מדיניות הרווחה, האופן שבו היא מתנערת מתפקידה לצמצמם פערים בחינוך ובשוק העבודה והופכת למנגנון לחלוקת קצבות.

המחברים מנתחים את האילוצים הכלכליים והשיקולים הפוליטיים שהנחו את מדיניות הרווחה ומגיעים למסקנה כי היא סטתה מהמסלול שהותווה לה. במציאות היום דרושים לנו מנהיגים אמיצים, שיבינו את מכלול הקשרים בין כלכלה, רווחה ועוצמה לאומית, ישברו כיוון וינהיגו מדיניות חברתיות חדשה.

מוריה אבנימלך היא מרצה בכלכלה ובמדיניות חברתית בחוג לכלכלה ובבית-הספר לתקשורת במסלול האקדמי של המכללה למינהל, חוקרת בתחומי כלכלה וחברה, עורכת כלכלית ועיתונאית ובעל טור דעות בעיתון גלובס.

פרופ` יוסי תמיר הוא מנכ``ל אשלים – עמותה לפיתוח שירותים לילדים ובני נוער בסיכון, מרצה בבית-הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים וחוקר בתחום הביטחון הסוציאלי, בעבר היה מנכ``ל המוסד לביטוח לאומי, ומנהל מכון ברוקדייל.

מחיר לצרכן: 75
המחיר שלנו: 52.5 ₪
הרווח שלך: 30%
ללא דירוג