שיטוטים בברלין
מחבר: הסל פרנץ
מספר קטלוגי: 249-50403
תאריך יציאה: 10/2016
מספר עמודים: 273
תרגום
תיאור:
אולי באמת לא הברירה נאהב ברלין די הצורך עד כה, כפי שהידיד נאמן של העיר, ראש העיר רַייקֶה, התלונן פעם. בחלקים רבים של ברלין ניכר שהאיש לא בחנתי אותם די צורך כדי שיהיה באמת נראה לעין . אנו ברלינאים מחובתנו להתגורר הרבה יותר בעירנו. הן התבוננות התגוררות אינה קלה והן כלל בעיר שאינה חדל לרגע לנוע, שתמיד הוא על סף שינוי ולעולם אינו שוקט על שמריה .


פרנץ הסל (1941-1880), סופר ומתרגם, משוטט ברחובותיה של ברלין בשנים שבין שתי מלחמות העולם ותוהה על קנקנה של העיר המתחדשת, ששרידי העבר ניבטים בה מכל עבר. במסורת הפריזאית הגדולה של השיטוט מתאר הסל את רבעיה של העיר, העומדת על סִפֵּי תהומות -. הוא מבקר בבתי קפה הומה, במועדוני הלילה מפוקפק, בחדרי הסטודיו, בבתי הכל-בו ובאולפני קולנוע משגשג, ומתפעל מן הבנייה גדולה ותחבורה סואנת ברחובות בה בעת הוא מוליך את הקורא אל שכונותיה הדלות של העיר, אל שווקים, אל בית המטבחיים, ואל גן החיות. במבט אירוני, מרוחק, אך מלא חיבה, מתבונן הסל, כאורח-לרגע בעירו בביתו שלו, וממלא בזיכרונותיו ובזיכרונותיהם של אחרים את החללים הנפערים בין העבר להווה.

"רק מי שחש את החדש בקרבו בבירור רב כל כך, גם אם במרומז, מסוגל להתבונן במבט מקורי כל כך, מקדים כל כך את זמנו, באותו דבר שנתיישן זה עתה", כתב ולטר בנימין, ידידו של הסל, במסתו הנודעת "שובו של המשוטט ", שנכתב על ספר זה.

מחיר לצרכן: 94
המחיר שלנו: 75.2 ₪
הרווח שלך: 20%
סוג כריכה: רכה
ללא דירוג

לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

ברלין סוף
בין שתי ערים מהדורה חגיגית
עמק האושר