זיכרונות אחרי מותי
הוצאה: כתר
מספר קטלוגי: 10-539982
תאריך יציאה: 12/2009
מספר עמודים: 414
מקור
תיאור:
אינני סובל מצניעות מופרזת, אבל לא הייתי טורח על הספר הזה אילולא התרשמתי כל כך מלווייתי. היא היתה ללא ספק הצלחה מסחררת. ראש הממשלה בכה על קברי, מאות אנשים הצטופפו במעברים, וכמובן שהצלחתי לעורר שערורייה אחת אחרונה בכך שלראשונה בתולדות המדינה נקבר אדם קבורה חילונית בבית קברות אורתודקסי.
בתום הלוויה, בעת ששולה צעדה החוצה, היא מלמלה באוזני עליזה אולמרט: "אני כל כך מתביישת". עליזה שאלה למה. "תמיד ידעתי שהוא חשוב", אמרה שולה, "אבל רק עכשיו אני קולטת שלא הבנתי עד כמה."
אל תכעסי על עצמך, שולינק´ה, גם אני לא הבנתי. שכן רק אחרי מותי חדרה אלי ההבנה - או ההכרה - שהייתי האחרון.

כוחו המהפנט של ספר זה נעוץ בראש ובראשונה במעשה הכתיבה שלו. אחרי מותו של טומי לפיד, נכנס יאיר לפיד לעורו ולנפשו - ולסודות המשפחה - של אביו וכתב אוטוביוגרפיה מפעימה בגוף ראשון. קולו של האב המת הופך לקולו של הבן החי, ושניהם יוצאים למסע המתחיל בגטו בודפשט ומסתיים על הכורסה הקרובה ביותר לראש הממשלה הישראלי. זיכרונות אחרי מותי מעיד על הבן לא פחות משהוא מספר על האב - והוא מספר הכול.

טומי לפיד (1931-2008), ילד ניצול שואה שהפך לעיתונאי ופוליטיקאי משפיע, מגולל כאן את חייו הסוערים ואת מותו נטול החרטות, מתחשבן עם עברו ועם יריביו בשנינות עוקצנית שאפיינה אותו, וחושף פרשות שעוד ידובר בהן.
יאיר לפיד הוא עיתונאי, סופר, איש טלוויזיה, ובן אוהב.

מחיר לצרכן: 98
המחיר שלנו: 65.7 ₪
הרווח שלך: 33%
סוג כריכה: רכה
דירוג הגולשים: דרג

ביקורות הגולשים:

מיכל עמית
הספר כתוב ניפלא, למרות שחלק נרחב ממנו מתאר מציאות קשה הספר מלא הומור, צחקתי איתו ובכיתי איתו. הספר גורם להתאהב מחדש בטומי לפיד. כבת לניצולת שואה מקרואטיה מצאתי בו הרבה נקודות מרגשות רבות והיצטלבויות מצמררות של גורל מישפחתו ומישפחתי. גם למי שלא קשור
יעל ברק
ספר מדהים, מעננין, מצחיק, מלא רגש, אהבה ואינטיליגנציה. נהניתי מכל מילה והצטערתי כשסיימתי.
אורלי לנדאו
ספר מעניין מאוד. כתוב בצורה מדהימה. נהניתי מכל עמוד. מומךץ מאוד!!!
שושנה גפנר
זה עתה סיימתי בהתרגשות את הספר ואני מעריצה ומעריכה את יאיר שהצליח להעביר לקהל הקוראים את ההיסטוריה של עמנו בדרך יוצאת דופן, דרך חיי אביו יוצא הדופן וחיזק בדרך זו את הצדקתנו ואחיזתנו בארץ הזו. יישר כוח התוכנית של טומי של יום שישי שהשאירה בי את הזיכרו
אסף אביאל
ספר מופלא. אוטוביוגרפיה בגוף ראשון שנכתבת ע"י יאיר לפיד באופן כל כך מוצלח שלאורך כל הספר הרגשתי שטומי לפיד הוא שכותב. כל זאת יכל רק סופר מבריק יכל ליצור ע"י התחברות כל כך טוטאלית אל טומי לפיד ז"ל.

לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

איך מבקשים באנגלית/מנחם מושקוביץ משק
מוסא ורגב חברים / צילה דגון
הים של בנימינה