אוגוסט 1914
הוצאה: דביר
מספר קטלוגי: 1-2325
נושאים: הסטוריה, כללי
תיאור:
בראשית אוגוסט 1914 פרצה מלחמת העולם הראשונה, המלחמה הגדולה שזרעה מוות והרס והביאה לשינוי פני העולם. בחודש זה הוכרע גורלה של המלחמה, שהכול צפו כי תגיע לסיומה המהיר בעקבות ניצחונו המוחץ של אחד הכוחות המעורבים. הכישלונות שצברו שני הצדדים הלוחמים בחודש זה קבעו את מהלכה של המלחמה ואופיה, את תנאי השלום ואת המצב של ``שלום לא שלום`` שאירופה תהיה לכודה בו בין שתי מלחמות העולם.
ביד אמן פורשת ברברה טוכמן לפני הקורא את סבך היחסים הבין אישיים קובעי המדיניות באותה העת, מהלך הכוחות הצבאיים, וקלות הדעת האיוולת, שהטילו את העולם המערבי למלחמת התחפרויות ממושכת ואכזרית.

ברברה טוכמן (1912-1989) היא היסטוריונית נודעת, המיטיבה לתאר בצורה חיה וסוחפת תקופות בהיסטוריה. בדקות הבחנה ובהומור היא מצליחה לתאר במשיכות קולמוס מעטות וקצרות דמויות מורכבות, מצבי חברה, הלכי רוח ודפוסי חשיבה. ``אוגוסט 1914`` (שהתפרסם בארצות הברית בשם ``תותחי אוגוסט``) זכה להצלחה רבה בעולם כולו, וזיכה את ברברה טוכמן בראשון מבין שני פרסי פוליצר שהוענקו לה. כן ראו אור בעברית ספריה: ``המגדל הגאה``, ``ראי רחוק``, ``מצעד האיוולת``, ``התנ``ך והחרב`` ועוד.

מחיר לצרכן: 99
אנו מצטערים אך מוצר זה אזל בהוצאה ולא ניתן להזמינו
ללא דירוג

לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

המלחמה ששמה קץ לשלום
האחים לב ארי / אסטריד לינדגרן
מארק אדלמן לוחם מהפכן אדם