דף הבית > תרבות הקפיטליזם/אווה אילוז
תרבות הקפיטליזם/אווה אילוז

תרבות הקפיטליזם/אווה אילוז

         
מספר קטלוגי: 48-3194
מחלקה: קריאה
המילה ``קפיטליזם`` קשורה לדימויים מן העולם החומרי: כסף, עבודה, הון וכדומה. אבל לאמיתו של דבר הקפיטליזם חדר לכל תחומי החיים, לרבות אלה הנחשבים כרוחניים. שיטת הארגון הכלכלית הזו משפיעה, למשל, על הדרך שבה מיוצרת ונצרכת האמנות, על האופן שבו נולדים רעיונות חדשים, ואפילו על דפוסי החיזור והאינטימיות.
ספר זה משרטט את התהליך שבו חדר הקפיטלזם לתרבות, החל מהמאה ה16- ועד העידן הפוסט-מודרני. בספר מוצגים רעיונותיהם של הוגי דעות מרכזיים כמו אדם סמית, דייויד יום, קארל מרקס ומקס ובר, נדונה ביקורת התרבות של אסכולת פרנקפורט וחוקרים בני נמזננו, וכן מובאות דוגמאות מן הספרות, מהקולנוע, מפרסומות, מעיתוני נשים ומספרי הדרכה פופולריים. בתוך כך נחשפות הסתירות המהותיות העומדות בבסיסו של הקפיטליזם: עידוד האינדיבידואליזם מול הדרישה לקונפורמיות, התביעה למשמעת מול אידיאלים של ספונטניות וחופש, מתן לגיטימציה לנישואים מתוך אהבה מול הפיכת הזוגיות לזירת עימות בין גברים ונשים. בהקשר זה מוצג אופיו הפרדקוסלי של הקפיטליזם כסוד כוחו ויציבותו.

ד``ר אווה אילוז היא מרצה בכירה במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. ספרה ``האוטופיה הרומנטית: בין אהבה לצרכנות`` ראה אור באנגלית ובעברית, וספרה ``אופרה וינפרי וזוהרו של הסבל`` עומד לראות אור בקרוב.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 68
המחיר שלנו: 57.8 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו