תפסת מרובה לא תפסת
         
הוצאה: כרמל
מספר קטלוגי: 249-1692
נושאים: כללי   ספרי עיון  
תאריך יציאה: 2006
מספר עמודים: 279
הספר תפסת מרובה לא תפסת מבקש לפרוש לפני הקורא ולנתח את השתלשלות האירועים המרכזים המסרטטים את גבולותיו של הבית הלאומי היהודי בארץ ישראל.

גבולותיה הנוכחיים של מדינת ישראל, שעדיין לא נחתמו, הם פרי חיכוך המתקיים זה עשרות שנים בין ובתוך שתי מערכות: האחת פנימית, ובה כל אחד מהגורמים הציונים השונים מבקש את שיווי המשקל שלו בין היקף הטריטוריה, זהות הרוב הדמוגרפי ואופי המשטר. השנייה חיצונית, ובה חברים הפלסטינים, העולם הערבי והקהילה הבינלאומית, המונעים עלֿידי אינטרסים שונים.

המחבר מלווה ומנתח את התהליך מהצהרת בלפור ועד ימי תכנית ההתנתקות בהצגת קשת רחבה של מחקרים וחוקרים מתחומים מגוונים, ולבסוף "מוסיף גם טיפה משלו" להתווייתם של גבולות מדינת ישראל.

שאול אריאלי נולד וגדל באשקלון ומתגורר כיום ברעות. בעבר שירת כקצין בכיר במערך הלוחם של צה"ל, וכן מילא תפקידי מפתח בתהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים. בין היתר שירת כמפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה, ראש פרויקט הסכם הביניים בצה"ל בתקופתם של רבין, פרס ונתניהו, וראש מנהלת השלום בתקופתו של ברק. כיום שאול אריאלי הוא חוקר בכיר בקרן לשיתוף פעולה כלכלי, ממובילי המאבק הציבורי להקמת גדר בתוואי ביטחוני, ופעיל מאוד לקידום פתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 89
המחיר שלנו: 71.2 ₪
הרווח שלך: 20 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!