רצח מר לבנון
         
הוצאה: מעריב
מספר קטלוגי: 115-1945
נושאים: כללי   ספרי עיון  
תאריך יציאה: 2007
מספר עמודים: 300
דבריו של בשאר אסד היו חדים וברורים. "אני מעדיף לשבור את לבנון על ראשך, מאשר לשבור את דבריי", איים על היושב מולו. רפיק חרירי, ראש ממשלתה של לבנון, לא מיהר להתכופף. הוא היה פטריוט לבנוני, ומאמציו של אסד לכפות על לבנון את אמיל לחוד, נשיא עושה דברו, לא מצאו חן בעיניו.

"אני ידידה של סוריה במשך עשרים שנה, עליך להקשיב לי", ניסה לפייס את אסד הצעיר. אבל סבלנותו של הנשיא הסורי פקעה. הוא תבע ממנו להחליט בתוך 48 שעות, האם הוא ידידה של סוריה או אויבה.

חרירי חזר ללבנון, תשוש ומדוכדך. "בעיניהם, כולנו נמלים", אמר למקורביו - והתפטר מן הממשלה. זו לא היתה התשובה שדמשק ייחלה לה. חמישה חודשים לאחר מכן, ב-14 בפברואר 2005, התעופפה גופתו של חרירי השמיימה, ואיתה 14 מלווים ועוברי אורח, בפיצוץ רב עוצמה במרכזה של ביירות. אדמת לבנון רעדה.

"רצח מר לבנון" מספק לקורא הצצה נדירה אל הפוליטיקה העלומה של המזרח התיכון. באמצעות שיחות עם יותר משבעים אישים שהיו בסוד העניינים, מצליח ניקולס בלנפורד לחדור לחצרה הביזנטית של משפחת אסד, ולתאר כיצד ניהלה במשך 29 שנה את ענייניה של לבנון, בזזה את כספה והשתיקה את מתנגדיה. העלילה נפרשת דרך אישיותו של רפיק חרירי, בן של פלאח עני מצידון, שהיה לאיל הון ולראש ממשלתה החשוב ביותר של לבנון.

זהו סיפורו של מנהיג, מיליארדר וג´נטלמן, ששיגר מטוסים ומכוניות מרצדס לאסוף את מבקריו מבתיהם, ליהטט בתוך הפוליטיקה הלבנונית, קנה בשלמונים פוליטיקאים וקציני מודיעין סורים והאמין בשלום, עד שנתקל בנשיא סורי עיקש. זהו סיפורו של שייח, שברגע הקריטי סירב לשחק לידי אדוניו - ושילם בחייו.

ניקולס בלנפורד, עיתונאי בריטי, כותב עבור הטיימס הלונדוני, כריסטיאן סיינס מוניטור האמריקני והדיילי סטאר הלבנוני. באחרונה היה שותף להוצאתו לאור של קובץ נאומים מפי מנהיג חזבאללה, חסן נסראללה, בתרגום לאנגלית. בלנפורד נשוי ללבנונית ומתגורר בביירות כבר למעלה מעשור.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 89
המחיר שלנו: 62.3 ₪
הרווח שלך: 30 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!