דף הבית > קפה למה
קפה למה

קפה למה

         
הוצאה: אריה ניר
מספר קטלוגי: 550-110
נושאים: כללי   ספרי מתנה  
תאריך יציאה: 2006
מספר עמודים: 140
הקדמה

לפעמים, כשאתם מצפים לכך פחות מתמיד, ואולי זקוקים לכך יותר מתמיד, אתם מוצאים את עצמכם במקום חדש, עם אנשים חדשים, ואתם לומדים דברים חדשים. זה מה שקרה לי לילה אחד, בכביש אפל ומבודד. בדיעבד, מצבי באותו רגע היה סמל למצבי בחיי באותה תקופה. בדיוק כפי שהלכתי לאיבוד בכביש, הייתי אבוד גם בחיי, לא בטוח לאן אני הולך או למה אני נע דווקא בכיוון מסוים.
לקחתי שבוע חופש מהעבודה. מטרתי הייתה להתרחק ולהתנתק מכל דבר שקשור לעבודה. וזה לא שהעבודה שלי הייתה גרועה. נכון, היו בה צדדים מתסכלים, אבל יותר מכל דבר אחר הייתי מוטרד מכך שכמעט מדי יום מצאתי את עצמי תוהה אם החיים לא אמורים להיות יותר מבילוי של 10 עד 12 שעות ביום בחדרון קטנטן, בעבודה שכל מטרתה היא השגת קידום, שמשמעותו ודאי תהיה עבודה של 12 עד 14 שעות ביום.
כשהייתי בתיכון בעיקר התכוננתי לקולג'; ובקולג' בעיקר התכוננתי לעבודה בעולם האמיתי; ומאותו רגע הקדשתי את זמני להתקדמות בחברה שבה הועסקתי. לפתע התחלתי לתהות אם האנשים שכיוונו אותי לנתיבים הללו פשוט חזרו באוזניי על דברים שמישהו השמיע באוזניהם לגבי חייהם שלהם.
העצות שלהם לא היו באמת רעות, אבל הן גם לא כוונו להגשמה עצמית. הרגשתי כאילו אני עסוק בסחר חליפין - חיי תמורת כסף, וזה לא היה סחר חליפין משתלם במיוחד. זהו הלך הרוח המבולבל שבו הייתי כשמצאתי את "קפה למה".
כשסיפרתי את הסיפור הזה לאחרים, הם השתמשו בביטויים כמו "מיסטי" ו"אזור הדמדומים". הביטוי השני מתייחס לסדרת טלוויזיה ישנה, שבה אנשים היו מגיעים לכל מיני מקומות שבמבט ראשון נראו נורמליים, אבל התגלו בסופו של דבר כגמרי ללא נורמליים. לפעמים, רק לרגע קטן, אני תופס את עצמי תוהה אם החוויה הזאת התרחשה באמת. כשזה קורה, אני ניגש למגירה שבשולחן הכתיבה שלי בבית, וקורא את ההקדשה שקייסי כתבה לי על התפריט. זה מזכיר לי כמה הכול היה אמיתי. מעולם לא ניסיתי לשחזר את צעדיי ולמצוא שוב את בית-הקפה. יש בי איזשהו חלק שרוצה להאמין, שלא משנה כמה אמיתי היה הערב ההוא, שאפילו אם אצליח להגיע בדיוק למקום שבו מצאתי לראשונה את בית-הקפה, שהוא לא יהיה שם – שהסיבה היחידה שמצאתי אותו, היא שבאותו רגע, באותו לילה, הייתי זקוק לו, ושזאת הסיבה היחידה שבגללה היה קיים.
ייתכן שיום אחד כן אנסה לחזור לשם. או אולי לילה אחד פשוט אמצא את עצמי מגיע אליו שוב. ואז אוכל להיכנס ולספר לקייסי, למייק ולאן - אם היא תהיה שם - כיצד הלילה ההוא בבית-הקפה שינה את חיי. כיצד השאלות שאליהן נחשפתי בזכותם הובילו למחשבות ולגילויים שלא יכולתי להעלות בדעתי קודם לכן.
מי יודע, אולי כשהערב הזה יגיע, אבלה אותו בשיחה עם מישהו שהלך לאיבוד גם הוא ומצא את עצמו נכנס לקפה למה. או אולי פשוט אכתוב ספר על החוויה שעברתי, שיהיה חלק מתרומתי שלי למהותו של בית-הקפה.אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו