דף הבית > קוממיות ונכבה/יואב גלבר
קוממיות ונכבה/יואב גלבר

קוממיות ונכבה/יואב גלבר

         
מחבר: גלבר יואב 
הוצאה: דביר
מספר קטלוגי: 1-2462


קוממיות ונכבה מגולל באורח מרתק ובהיר את אירועי מלחמת העצמאות ומנתח את המדיניות שהובילה את המלחמה משני צדדיהן – היהודי והערבי. הספר מתמקד בשאלת הפליטים שנוצרה במהלך המלחמה – שאלה המהווה מאז המלחמה מוקד הסכסוך הישראלי-פלסטיני והמכשול העיקרי בדרכו של כל ניסיון ליישב אותו. הספר דן בשאלות להיווצרותה של שלאת הפליטים ובאופן שבו הפכה בחירה זמנית לפליטות המתמשכת עד היום, ואשר קשה לראות את סופה.
הספר נסמך על מגוון של מקורות ארכיוניים צבאיים ואזרחים, ישראליים ובריטיים,ובנוסף להם מקורות ערביים – עיתונות, מסמכים, הקלטות מרשתות האלחוט, דו"חות ציתות לקווי טלפון, שידורי רדיו גלויים ודו"חות של סוכנים ונחקרים המצריים בארכיונים ישראליים ובריטיים ובידיים הפרטיות. כמו חן מתייחס הספר לספרות הזיכרונות הערבים הענפה שבשנים האחרונות נוסף לה גם תיעוד בעל-פה המופץ באמצעות האינטרנט ובדרכים אחרות.
כתיבת קוממיות ונכבה החלה בימים שבהם נדמה היה שהסכסוך היהודי-פלסטיני מתקרב לסיומו; בשלב זה היה על החוקר-הכותב להתמודד רק עם זיכרונם של בני התקופה. הכתבה נשלמה בימים שבהם נראה סיומו של הסכסוך רחוק מאי-פעם. גם בעייתו של החוקר בעת הזו השתנתה; יותר משעליו להתמודד עם הזיכרון, היה עליו להתמודד עם התעמולה המנצלת את חולשת הזיכרון ומשליכה הווה על עבר בלי לתת למציאות העבר בלבל אותה – משימה שהספר עומד בה בהצלחה מרשימה.
656 עמודים

אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

86 ₪ 68.8 ₪ הוספה לסל

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו