דף הבית > פרקי יסוד בדיני מקרקעין / מוטי בניאון
פרקי יסוד בדיני מקרקעין / מוטי בניאון

פרקי יסוד בדיני מקרקעין / מוטי בניאון

         
מספר קטלוגי: 48-1282
נושאים: כללי  

היחוד של דיני המקרקעין במדינת ישראל נובע, בין היתר, הן מההיסטוריה הקרקעית של אזורנו מאז התקופה העותומנית ועד היום, והן מהתפקיד שממלאות אדמות ארץ ישראל מההיבט הציוני והיהודי, ואפילו הדתי, בעם ישראל, ומהזיקה שמגלות שאר הדתות, בעיקר הנצרות והאסלאם, לחבל הארץ הזה.
המהפכה הרישומית של הקרקעות בארץ ישראל, שחולל השלטון המנדטורי החל משנת 1928, והמהפכה הקניינית, שבאה עם חוק המקרקעין משנת 1970, הינן שני הקצוות של הליך הסדרתן של הזכויות הקנייניות במקרקעין במדינת ישראל, המשמש ציר לכל הזכויות במקרקעי ולדין המהותי החל עליהן.
לכך מתווסף פן יחודי ביותר של דיני המקרקעין שלנו, הנוגע לקרקעות המנוהלות על ידי מנהל מקרקעי ישראל. שיעורן - מעל 90% מהאדמות במדינת ישראל, והן מוסיפות רובד חשוב משלהן לדיני המקרקעין הנהוגים אצלנו.
בספר זה דן המחבר במכלול רחב של עניינים הקשורים לדיני המקרקעים בארץ ובהיסטוריה רבת התמורות של דינים אלה, החל מהתקופה העותומנית, דרך התקופה המנדטורית ועד ימינו. הוא מביא ניתוח היסטורי וחברתי של הדינים תוך דבקות בהיבטים המשפטיים הרלוונטים, ומשרטט תמונה כללית ומהימנה של דיני מקרקעין למען כל שוחר ידע, שאינו בקי בדינים אלה.

עו``ד מוטי בניאן הינו בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. הוא חבר לשכת עורכי הדין בישראל וחבר בוועדת המשנה לקניין ולמקרקעין של הלשכה, ומשמש מרצה על דיני מקרקעין ודיני חוזים במסגרות שונות. הו עבר במשך מספר שנים תחת שרביטו של עו``ד אברהם סוכובולסקי ז``ל, שלדעת רבים היה מגדולי עורכי הדין בישראל בנושאי דיני מקרקעין, ושאב ממנו השראה רבה בתחום זה. עו``ד בניאן הינו גם בוגר הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון בחיפה, וחבר לשכת המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 58
המחיר שלנו: 49.3 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו