דף הבית > על אי-היכולת לחלום
על אי-היכולת לחלום

על אי-היכולת לחלום

         
מחבר: אוגדן תומס 
הוצאה: עם עובד
מספר קטלוגי: 32-21464
נושאים: פסיכולוגיה  
תאריך יציאה: 2011
תומס ה' אוגדן, יליד 1946, מתואר לא פעם כתאורטיקן החדשני ביותר בדור הנוכחי של הפסיכואנליזה. ספריו מצע הנפש והקצה הפרימיטיבי של החוויה זכו להצלחה רבה בישראל, ומאמריו נלמדים כמעט בכל מסגרת של הכשרה טיפולית.

אוגדן ממשיך את דרכם של ביון ושל ויניקוט. הקובץ הנוכחי כולל 13 ממאמריו פורצי הדרך, מהשנים 1994-2005. הוא מסביר כאן רעיונות מרכזיים שלו, כמו האינטרסובייקטיביות בטיפול ו"השלישי האנליטי", המבטא רובד חווייתי שאינו זהה לסובייקטיביות של המטפל או המטופל, אך נשען על שתיהן;

ה-reverie - מחשבות, תחושות גופניות, דמיונות וזכרונות העולים בתודעת המטפל בעת הפגישות ושנדמה כי אינם קשורים למטופל, אך מתגלים בהדרגה כמפתח לעולמו הפנימי;
זיהוי חוויות של חיות ושל מוות נפשי ודרכים שהטיפול הפסיכואנליטי יכול לשקם בעזרתן חיות; והיכולת ליצור חלומות ולהתחבר אליהם כאמצעי "לחלום את עצמך אל תוך קיום".
הספר גדוש בסיפורי מרקה מרתקים, שגיבוריהם מלווים את הקוראים זמן רב אחרי הקריאה: אשי שמגיע לביתו אך אינו מצליח להרגיש שזה הבית שלו ודייריו הם האישה שלו והילדים שלו; מטופלת שנפגעת אנושות כאשר אוגדן מספר לה שייעדר בשל מוות במשפחתו, אך אינו אומר שאביו הוא זה שנפטר; מטופל שמשחזר התעללות מינית שעבר בילדותו, ואגדן מצליח להגיע אליו בעזרת זיכרונות מרגשים שעולים בו על בנו כילד קטן; תפנית באנליזה של מטופלת כשהיא מתאכזבת שחלומה נקטע לפני שהספיקה לגלות מה יש במגירה סגורה.

אוגדן ניחן בכישרון ספרותי בולט. הוא מרבה להיעזר ביצירות ספרות (בורחס, פרוסט ואחרים) ובמאמר החותם את הקובץ הוא דן בכתיבה פסיכואנליטית כסוגה ספרותית. אוגדן כתב פתח דבר לקובץ העברי, ושמשון ויגודר צירף מבוא נרחב.

תומס אוגדן הוא פסיכואנליטיקאי יהודי-אמריקאי, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת ייל. אוגדן עבד כפסיכיאטר במכון טוויסטוק בלונדון, וכן ניהל את תוכנית ההדרכה לפסיכיאטרים בבית החולים האריק בברקלי, קליפורניה. כיום הוא מנהל את המרכז לחקר הפסיכוזה בקליפורניה, תוך כדי הוראה והדרכה במכון הפסיכואנליטי של סן פרנסיסקו ובמכון הפסיכואנליטי של צפון קליפורניה.

"על אי־היכולת לחלום" 13 מאמרים מאת תומס ה` אוגדן בהוצאת עם עובד, עורכת הספר: צפורה רמון, מאנגלית: אפרת גבאי, עריכת המבוא: מירי פלד, הפרק "על החזקה והכלה, הוויה וחלימה" תורגם על ידי עמית פכלר, עיצוב העטיפה: רונן מזרחי, התצלום על העטיפה: To And Fro (1986): Teun Hocks, 322 עמודים.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 98
המחיר שלנו: 83.3 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו