סידור התפילה - פילוסופיה, שירה ומסתורין
         
מספר קטלוגי: 362-3906
נושאים: צילום   יהדות  
תאריך יציאה: 2009
מספר עמודים: 425
סידור התפילה - פילוסופיה, שירה ומסתורין

סידור התפילה הוא החיבור העממי ביותר, הנאמר - ונשנה ביותר והמופנם ביותר בכל שדרות העם, ויותר מכל יצירה אחרת הוא משקף את אחדותה של היהדות ואת רציפותה כעולם רוחני ייחודי.
החידוש בסידור התפילה - פילוסופיה שירה ומסתורין, הוא גם מתודי וגם מהותי. הוא אינו פירוש לסידור התפילה וגם אינו עיון פילוסופי עצמאי במהותה של התפילה כי, אם עיון בתפילות עצמן, כדי לדלות מתוכן את תוכנן ההגותי, המחשבתי, הרגשי והשירי, וכדי להציגו כמכלול של השקפת עולם חיה, מתפתחת, מתחדשת ומתגוונת לאורך הדורות.

הקורא בספרו של שביד יוכל להבין את מבנהו של סידור התפילה ואת שלמותה של היצירה הספרותית המתבטאת חשיבה דתית שיטתית מגובשת, שממנה ניתן להפיק את הפילוסופיה הדתית של חכמי המשנה.
קריאה בספרו של שביד מהווה חווית תגלית של עומק קיומי פנימי, אשר בלי התפילה נשאר אילם.

פרופסור אליעזר שביד מבקש בספרו סידור התפילה - פילוסופיה שירה ומסתורין, להשתתף כמחנך בהנחלת המורשת התרבותית של העם היהודי.

הרצון לכתוב ספר מחקר עיוני על סידור התפילה, מעיד על עצמו המחבר, העסיק אותי שנים רבות, במיוחד אחרי שפרסמתי את ספרי "מחזור הזמנים", שהתייחסתי בו לתפילות ראש השנה ויום הכיפורים. אולם עדיין לא הרגשתי שאני מוכן כל צרכי למפעל עיוני מיוחד זה, רק אחרי פרסום מחקרי העיוניים במחשבת התנ"ך, המהווה את התורה שבכתב, הרגשתי מוכנות להתמודד עם סידור התפילה שהוא אחת היצירות המחנכות החשובות ביותר של "התורה בעל פה".

אליעזר שביד, חתן פרס ישראל, הוא מגדולי החוקרים במחשבת ישראל בימינו. עד צאתו לגמלאות היה פרופסור מן המניין בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים. פרופסור שביד פרסם עשרות ספרים ומאות מאמרים בנושאי התרבות היהודית מן התנ"ך ועד זמננו, ובכלל זה עסק בבעיות הציונות, ביהדות כתרבות ובישראל כמדינה יהודית דמוקרטית.
במסגרת הסדרה "יהדות כאן ועכשיו" יצאו ספריו: הפילוסופים הגדולים שלנו (1999), הפילוסופיה של התנ"ך כיסוד תרבות ישראל (2004) חכמתה של מלכות ישראל - פירוש פילוסופי לספרי הכתובים (2007)

אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!