דף הבית > נצרות ופסיכיאטריה / מרדכי רוטנברג
נצרות ופסיכיאטריה / מרדכי רוטנברג
נצרות ופסיכיאטריה / מרדכי רוטנברג
         
מספר קטלוגי: 48-1028
נושאים: כללי   נצרות  

האם יש קשר בין האמונה בטבעו הרע של האדם המשתקפת מאגדות ילדים גרמניות, כגון זו הידוע כיהושע הפרוע, לבין קביעתו של הפסיכולוג קרל יונג כי מותו של ישוע הנוצרי מסמל את ``הצליבה הפסיכולוגית`` שכל בן תמותה חווה במהלך חייו?
האם הצהרתו של אבי הפסיכולוגיה המודרנית, ויליאם ג`יימס, שהנצרות והבודהיזם הן דתות המפותחות ביותר מכיוון שהן פיתחו את היסוד הפסימי שעל פיו אדם חייב למות כדי להיוולד מחדש לחיים אמיתיים, היא קביעה מדעית הנקייה מכל השפעה תיאולוגית?
פרופ` מרדכי רוטנברג מהאוניברסיטה העברית בירושלים, מוכיח בסדרת ההרצאות המוגשות בספר הנוכחי, כי מתחת למה שמכונה וידוע במערב כפסיכולוגיה של חיי היום יום, חבויה למעשה תיאולוגיה נוצרית ובעיקר זו הפרוטסטנטית, המכוסה במעטה של מדעיות אובייקטיביות אשר הולך ומתעבה על חלוף השנים.
כך למשל, טוען רוטנברג, כי הגזרה הקדומה, על פי האמונה הקלוויניסטית אשר קובעת לפני לידתם של בני האדם שהם יהיו ``ארורים`` או ``נבחרים``, מונצחת בימינו בחלוקה בין חסרי התקווה הפסיכוטיים והפסיכוטיים לבין הנוירוטים המצליחנים. ובדומה, מהווה האשמה האדיפאלית גלגול מודרני לאשמת החטא הקדמון כמו שמהווה תרפיית ה``תוכנה`` הפסיכודינמית את המשכה הטבעי של מסורת הוידוי הנוצרי והאינטרוספקציה הרטרואקטיבית ביחס לחטאי העבר.

בהדפסה
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

58 ₪ 49.3 ₪ הוספה לסל

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!