דף הבית > מספרים מכושפים
מספרים מכושפים

מספרים מכושפים

         
מחבר: מיטב אלי 
מספר קטלוגי: 65-526124
נושאים: כללי   ספרי עזר מדל  
תאריך יציאה: 2009
ספר זה הינו על יופי מתמטי בכלל, ויופייה של סדרת פיבונאצ'י בפרט. סדרת המספרים הפשוטה, הקרויה על שם המתמטיקאי האיטלקי ליאונרדו פיזאנו פיבונאצ'י (1250-1175), המתחילה במספרים: 1, 1 ושכל איבר בה הוא סכום שני קודמיו: 1, 1, 2, 3, 5, 8, ... צופנת בחובה ממצאים מתמטיים ולא-מתמטיים יפים ומפתיעים. סדרה זו מתגלה שוב ושוב בטבע בהקשרים שונים ומשונים: בגלקסיות הכוכבים, בקונכיות החלזונות, בסידור העלים, בתפרחות הצמחים, ויש אומרים שגם בגוף האדם, במוסיקה, בארכיטקטורה, בתנודות הבורסה ולהבדיל - גם בתנ"ך.

ספר זה מביא את סיפור הסדרה, את קסמיה, את הקשר שלה למה שמוכר היום כ'יחס הזהב', את סיפורם של מתמטיקאים ולא מתמטיקאים הקשורים אליה ועוד פנינים מתמטיות.

בין האישים, שהספר מספר את סיפורם: ר' אברהם אבן עזרא, ליאונרד אוילר, אוקלידס, אפלטון, פיתגורס, קרל פרידריך גאוס, פייר פרמה, אדוארד לוקאס, סאם לויד, בלייז פסקל, רוג'ר פנרוז, אייזיק ניוטון, גיאורג קנטור, דויד הילברט (רשימה חלקית. סדר השמות מקרי).

בספר תמצא גם 'קסמים' מתמטיים: כיצד 'להעלים' שטח, כיצד 'להעלים' מטבע. איך בונים ריבוע קסם הנותן 60 (!) צירופים זהים של אותו מספר. איך זה יכול להיות ש-10 ועוד 10 הם לא עשרים, ואם מוסיפים להם 50 מקבלים 11 ! כיצד 4 קוביות מנצחות זו את זו באופן הבא: הראשונה את השנייה, השנייה את השלישית, השלישית את הרביעית, והרביעית את ... הראשונה! ואיך רונאלדיניו בכלל קשור לכל העסק הזה?

מיועד לכל מי שיודע ליהנות מיופייה של המתמטיקה (הרמה הנדרשת היא של 4-5 יחידות).

המחבר מורה למתמטיקה, כותב ספרים במתמטיקה לתיכון ומוציא לאור של ספרי לימוד.

אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו