דף הבית > מחשבות על התבונה / יקיר שושני
מחשבות על התבונה / יקיר שושני

מחשבות על התבונה / יקיר שושני

         
מספר קטלוגי: 48-3224
מחלקה: קריאה
הספר עוסק בחלק מגילויי התבונה ובמגבלותיה, הבאים לידי ביטוי בחיפוש אחר האמת, ביצירתיות במדעים ובאומנויות, ובאדם כיצור חברתי. הוא דן, בהקשר פילוסופי רחב, הן בחשיבה הרציונאלית שהובילה להישגים מזהירים בפיתוח הלוגיקה, המתמטיקה והמדעים הנסיוניים, הן בבינה האירציונאלית שהיוותה מנוע רב כוח ביצירת הנכסים הרוחניים הללו בכל הדורות.
שאלות מעניינות במיוחד העולות בספר קשורות למקור התבונה: האם ניתן להסבירה אך ורק על סמך מבנה המוח והתהליכים הביו-פיסיקליים המתרחשים בו? האם התבונה אינה אלא אחד מיצירי האבולוציה, או שמא יש בה איזה שהוא מרכיב ''רוחני'' שאינו נסמך רק על תהליכים פיסיקליים או ביולוגיים? ואם אכן לא קיים מרכיב ''רוחני'' שכזה, האם ייתכן שבעתיד תיבנה מכונה תבונית שתחקה את התבונה האנושית ואולי אף תעלה עליה בכישוריה?
פרופ' יקיר שושני עוסק במשך שנים רבות בחקר היסודות הפילוסופיים של המציאות הפיסיקלית והתודעה. הוא בעל תארים M/se B/se במתימטיקה ובפיסיקה עיונית , ו- Ph.D בפיסיקה גרעינית עיונית. פרופ' שושני לימד בעבר באוניברסיטת תל-אביב והנגב והיה פרופסור אורח באוניבסיטאות Cornell שבמדינת ניו-יורק, Ncsu שבראלי, צפון קרוליינה, ארצות-הברית, ו - UMIST במנצ'סטר, בריטניה. פרסם ספרים ומאמרים רבים בעיתונות המקצועית הבין-לאומית במגוון רחב של נושאים מדעיים והנדסיים. ספרו האחרון, ''מחשבות על המציאות'', ראה אור בשנת 2000 בסדרת ''אוניברסיטה משודרת''.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 68
המחיר שלנו: 57.8 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו