דף הבית > מוצא החיים / איריס פריי
מוצא החיים / איריס פריי

מוצא החיים / איריס פריי

         
מספר קטלוגי: 48-1155
נושאים: כללי  
כיצד התהוו החיים על פני האדמה? שאלה זו הציתה את דמינום של בני האדם והעסיקה אותם לאורך כל ההיסטוריה האנושית. אולם רק כעשורים האחרונים של המאה הנוכחית היא הפכה לשאלה מדעית לגיטימית, הנחקרת על ידי אנשי מדע ברחבי העולם. הספר שלפנינו מתאר את התפתחותם של הרעיונות על מוצא החיים בתקופות ההיסטוריות השונות, ואת הגורמים המדעיים והפילוסופיים שאפשרו בסופו של דבר את עלייתו של תחום מחקר מדעי מיוחד לנושא. הספר דן גם בתיאוריות השונות המוצעות היום בתחום. במחלוקות שביניהן ובכיווני המחקר העתידיים המסתמנים עתה.
מחקר מוצא החיים ניצב עדיין בפני קשיים תיאורטיים וניסיוניים רבים המשמשים עילה בידי הבריאתנים לחיזוק טענתם, כי פתרון השאלה נעוץ בהסתמכות על בורא עליון. כנגד עמדה זו מציגה המחברת את האלטרנטיבה הפילוסופית בזכות פתרון בעיית מוצא החיים על ידי המשך המחקר המדעי.

ד"ר איריס פריי מלמדת במכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות על שם כהן באוניברסיטת תל אביב. ובמחלקה ללימודים כלליים בטכניון. השכלתה היא בתחומי הכימיה, הביוכימיה, הפילוסופיה וההיסטוריה של המדע, והיא עוסקת בהוראה ובכתיבה בנושאי ההיסטוריה והפילוסופיה של הביולוגיה.

בהדפסה
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו