דף הבית > ללכת בין הטיפות
ללכת בין הטיפות

ללכת בין הטיפות

         
מספר קטלוגי: 769-236
נושאים: חינוך  
תאריך יציאה: 04/01/2022
מחלקה: קריאה

מעורבות הורים בגני ילדים ובבתי ספר התחזקה מאד בשנים האחרונות, ויש לה כיום השפעה דרמטית על המתרחש בכל רמותיה של מערכת החינוך. לנוכחות הגוברת של הורים בשדה החינוך יש שני צדדים מנוגדים: מצד אחד, מעורבות הורים מספקת למערכת החינוך הון חברתי העשוי לקדם את איכות החינוך בכל הממדים – הפדגוגי, הרגשי החברתי, המוסרי והערכי. מצד שני, מעורבות הורים היא מקור למתח, למאבקי כוח ולתסכול עמוק של צוותי חינוך עד כדי סירובם לקבל תפקידי ניהול ופרישתם ממקצוע ההוראה.

אחת הדרכים להתמודד עם תופעה מורכבת זו היא איסוף מידע מחקרי שיסייע לניצול יעיל יותר של הרווחים הגלומים במעורבות ההורים. ספר זה מביא בפני הקוראים אוסף מחקרים שערכו חוקרים וחוקרות ממכללת לוינסקי, הנוגעים לממשק שבין הורים ומערכת החינוך. מחקרים אלה מאירים את הסוגיה של מעורבות הורים ממגוון נקודות מבט וביניהן של הורים, של גננות ומורים, של צוותים בחינוך המיוחד, של מנהלים ושל פרחי הוראה. אנו מאמינים, כי כל השותפים במלאכת החינוך עשויים למצוא עניין בידע המוצע להם בספר ולהפיק ממנו תועלת.

ד"ר עידית טבק הקימה את מרכז 'מהות' לידע, מחקר ופיתוח העוסק בתקשורת הורים ומערכת החינוך וממוקם ברשות המחקר של מכללת לוינסקי לחינוך. בעבר הייתה רקטור המכללה וראש בית הספר לחינוך, הקימה את החוג לחינוך ועמדה בראשו. תחומי ההוראה והמחקר שלה היו תכנון לימודים, הכשרת מורים, התפתחות מקצועית של מורים, מחקר עצמי ומחקר פעולה.

פרופ' יצחק גילת הוא מרצה וחוקר במכללת לוינסקי בחינוך, מכהן כראש רשות המחקר במכללה. מחקריו עוסקים בממשק שבין חינוך וחברה, ובעיקר בתחומים של מעורבות הורים בחינוך, מעמד המורה בחברה, חינוך ופוליטיקה ורב-תרבותיות במערכת החינוך.


לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

81.9 ₪ 77.81 ₪
70.2 ₪ 66.69 ₪

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו