דף הבית > להיות אנושי
להיות אנושי

להיות אנושי

         
הוצאה: דביר
מספר קטלוגי: 1-2310
תאריך יציאה: 2000
מדוע אנו כאן?
מה עושה בני אדם ליצורים אנושיים?
מניין באו רגשותינו?
בספרם המרהיב והמרתק על הירקמות החיים עלי אדמות, נוטלים אותנו בני הזוג מרי וג'ון גריבין למסע מדהים, מלהיב וסוחף בעידנים רבים ומשונים בכרונולוגיה של האבולוציה – מן השלב שבו הגיחו אבות-אבותינו הקדומים מן הים אל היבשה, דרך עידן הדינוזאורים, וכלה בשלון האדם על פני כוכב הלכת ארץ.
מרי וג'ון גריבין , כותבים מחוננים המתנסחים בלשון בהירה ומובנת לכל שוחר דעת, מבהירים כי אנו, ילדי הקרח, חבים את עצם קיומנו לפורענות אקלימית שהכחידה את הדינוזאורים, ואחרי-כן – להפוגה בתנאים אקלימיים חריגים. במהלכה של הפוגה זו נחלץ מין אחד של קוף דמוי-אדם – בעל פוטנציאל אינטליגנטי ויכולת הסתגלות – מיערות העד של אפריקה, ועלה על מסלול השליטה בעולם כולו.
שוחרי "תיאוריית מותר האדם" לא ירוו נחת מן הספר הפרובוקטיבי והמתסיס, שמחבריו טוענים – ברוח הסוציוביולוגיה – כי קווי הדמיון בין בני האדם לבין יצורים חיים עילאיים מרשימים יותר מן ההבדלים שביניהם. לכן, הדרך היחידה שתסביר את אהבותינו ושנאותינו, את מלחמותינו ומעשי ההקרבה שלנו, נעוצה בהחלת החוקים המסבירים את התנהגות בעלי החיים גם על המין האנושי.
ג'ון גריבין , בעל תואר דוקטור באסטרופיזיקה, כתב ספרים שעניינם קוסמולוגיה, אקלים ומדעי כדור הארץ. בני הזוג כתבו בצוותא את הספרים חם מדי למגע? על תופעת החממה, וזמן חלל.

אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

98 ₪ 78.4 ₪ הוספה לסל

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו