דף הבית > לאחר המלחמה בעיראק/שי פלדמן
לאחר המלחמה בעיראק/שי פלדמן

לאחר המלחמה בעיראק/שי פלדמן

         
מחבר: פלדמן שי 
מספר קטלוגי: 48-9121
נושאים: המזרח התיכון  
האם היה בידי עיראק נשק להשמדת המונים ערב המלחמה? האם ניתן לכפות משטר דמוקרטי על עיראק? האם עלולה עיראק להפוך למוקד של חוסר יציבות אזורי? כיצד תיראה המערכת הבינלאומית בהנהגתה של היפר מעצמה – ארצות הברית? מה ניתן ללמוד ממהלך המלחמה על המהפכה בעניינים צבאיים? כיצד עיצבה התקשורת את דעת הקהל במהלך המלחמה? שאלות אלה ונוספות נבחנות בספר זה, שעיסוקו המרכזי הוא הערכאת תוצאות המלחמה בעיראק.

ההקשר הישראלי של המלחמה מוצא ביטויו בקובץ זה, בבחינת סוגיות מרכזיות כמו: מעמדה האסטרטגי של ישראל; מאזן העוצמה הישראלי-ערבי; השפעת היעלמותה של החזית המזרחית על מדיניות הביטחון של ישראל; התנהגות הציבור ערב המלחמה ובמהלכה; מרכיבי מדיניות ההגנה על העורף.

ד``ר שי פלדמן עומד בראש מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים מ-1997. הוא כיהן כחוקר בכיר במרכז מאז הקמתו. ד``ר פלדמן חבר בהנהלת המכון בלפר למדע ויחסים בינלואמיים באוניברסיטת הארוורד והיה חבר בוועדה המייעצת למזכ``ל האו``ם בענייני פירוק נשק. ד``ר פלדמן פרסם ספרים ומאמרים רבים על תפוצת הנשק הגרעיני והפיקוח על הנשק הגרעיני באזור, על מדיניות ארצות הברית במזרח התיכון ועל יחסי ארצות הברית-ישראל.

משה גרונדמן, מנהל הפרסומים של מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים. מר גרונדמן ערך את הספר ביטחון ישראל 1967-1991: ביבליוגרפיה מוערת וממוינת (1991) וכן כינס וערך את הספר הערכה זהירה: קובץ מאמרים מאת אהרון יריב (1999).


225 עמודים

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 85
המחיר שלנו: 72.25 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו