דף הבית > כשאדיפוס גדל/דני בקר
כשאדיפוס גדל/דני בקר

כשאדיפוס גדל/דני בקר

         
מחבר: בקר דני 
הוצאה: אריה ניר
מספר קטלוגי: 550-109
נושאים: ספרי עיון  
תאריך יציאה: 2006
"...המחצית השנייה של החיים היא שלב התפתחותי העומד בפני עצמו. המודעות לאפשרות זאת מביאה לצמיחה ולגדילה, ולכן התפיסה שלי לגבי תקופה זו של החיים היא כל-כך אופטימית."
ד"ר דניאל בקר

עולמו הפנימי של אדם בן חמישים שונה לגמרי מזה של בן עשרים. הוא מתייחס לעצמו אחרת, מיניותו שונה בתכלית, מקומם של הקריירה, המשפחה והחברה הוא בסדר עדיפות שונה.

המבוגר הוא הרבה יותר מילד שגדל
מחקרים מעטים באופן מפתיע מתייחסים לגיל המבוגר, והטיפול הפסיכולוגי מתייחס בעיקר אל הילדוּת ומשליך ממנה אל הבגרות. לעתים נדמה כי ההתייחסות היחידה של הפסיכולוגיה לקיום המבוגר היא בהרכבת רשימת תפקודים שהולכים ומצטמצמים לקראת הזקנה.
הזדמנות להתפתחות נוספת
רוב האנשים לא מודעים להתפתחות שנמשכת בכל גיל ולצמיחה נוספת במחצית השנייה של החיים. הספר כאשר אדיפוס גדל נועד לעורר את המודעות לקיומה של התפתחות כזו, להגדיר את התרבות הייחודית הנובעת ממנה, ולהפיק ממנה את מלוא ההנאה.

ד"ר דניאל בקר, יליד 1950, נשוי + 3+ 2 (נכדות). רופא פסיכיאטר ופסיכותרפיסט.
בוגר בית-הספר לרפואה והתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב וחבר בסגל ההוראה. עמית מחקר במכון הרצג לחקר ההתבגרות באוניברסיטת תל אביב. מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש באר יעקב-נס ציונה.
עוסק בחקר הפסיכולוגיה של ההתפתחות במחצית השנייה של החיים. מפרסם מאמרים, מרצה ומעביר קורסים בנושא זה. מנהל פורום באינטרנט במסגרת אתר לבני 50+.

המאפיינים של המחצית השנייה, בין השאר, הם הבחירה מחדש, שינוי הדגשים הרגשיים וגילוי שטחי עניין חדשים, כולל כאלה שעד כה לא הרשינו לעצמנו לעסוק בהם.
הספר כאשר אדיפוס גדל נולד מתוך הרצון להבין את העולם הפנימי של אנשים במחצית השנייה של החיים. הספר מתבסס על תיאוריות ומחקרים שנעשו בנושא, אך בעיקר על מה שלמד המחבר מהתנסויות שלו ומהסתכלויותיו, מתוך הנחה כי דווקא במחצית השנייה של החיים תפיסתו של היחיד שווה בערכה למחקרים ולקביעות מדעיות.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 92
המחיר שלנו: 78.2 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו