דף הבית > ישראל 50 השנים / דוד שחם
ישראל 50 השנים / דוד שחם

ישראל 50 השנים / דוד שחם

         
מחבר: שחם דוד 
הוצאה: עם עובד
מספר קטלוגי: 32-20257
נושאים: כללי   אנציקלופדיות  
"הסיפור של מדינת ישראל הוא סיפור של חלומות ושאיפות שהוגשמו, של מאבק הירואי, לפעמים כמעט נואש, בתנאים בלתי אפשריים, ודבקות קנאית במשימה, מתוך נכונות להקריב קורבנות. הוא גם סיפור של הצלחות שמעטים האמינו כי יושגו – בצד כשלונות, החמצות ואכזבות. והוא גם סיפור דרמטי על אנשים בעלי יצרים עזים, המכיל הרבה תככים, הפתעות ומיפנים פתאומיים" (מן ההקדמה לספר)

בכתיבתו הקולחת ובכשרונו הבולט לסכם מידע אגב ביקורתו והערכתו השקולה מצליח דוד שחם, מתבונן חד-עין, להעמיד ספר יסוד שכל המתעניין בהתפתחותה המופלאה של ישראל בחמישים שנותיה הראשונות ימצא בו בעניין ומדריך רב ערך.

"ישראל 50 השנים" מתאר בחיוניות רבה את הדרמות הגדולות שפקדו את המדינה ועיצבו את פניה: התגבשות יחסיה עם מדינות העולם, מלחמותיה עם שכנותיה, סיפור הגבורה של קליטת העלייה והתמורות הפנימיות המכריעות שהתלוו לאירועים ולתהליכים אלה.

"ישראל 50 השנים" מתאר את סיפורה של חברה דינמית. למעיין בו מוזמנות פרשיות מסעירות מן העבר אך גם הארות מרחיבות דעת על נתיבי ההתפתחות העומדים לפיתחה של המדינה בפתח העשור השישי לקיומה. בפרקים האחרונים בספר זה מרחיב המחבר את הדיבור על סיכויי השלום והמכשולים הניצבים בדרכו ועל דמותה של החברה המתעצבת במדינת ישראל עם ההתרבות המדאיגה של סממני ההקצנה והפערים העמוקים בין אגפיה השונים.

אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו