דף הבית > יונה מסע אל החופש
יונה מסע אל החופש

יונה מסע אל החופש

         
הוצאה: כרמל
מספר קטלוגי: 249-2034
נושאים: כללי   תנך  
תאריך יציאה: 2009
מספר עמודים: 154
יחיד ומיוחד בין ספרי התנ"ך הוא ספר יונה, הדן בבחירה החופשית ומגבלותיה. אתגר הבנת משמעותו של הספר מלווה את המעיינים בו, שכן נושא זה מעסיק כל אדם במהלך חייו.
יונה - מסע אל החופש מציע קריאה חדשה של ספר יונה. המחברת, ד"ר פנינה גלפז-פלר, מתחקה אחר דרכו של הגיבור, שהאל-האב מוליך אותו, מבלי שהוא עצמו יהיה מודע לכך, למסע רק ההרפתקאות. המחברת מקבילה את מסעו של יונה למסעם של יוצאי מצרים, שבו הם הופכים מעבדים לבני חורין. סיפור יונה וסיפור יציאת מצרים היו לאבן שואבת לכל הזמנים וזכו לפירושים רבים וביטויים רבים בספרות ובאמנות. הבנת שני הסיפורים והזיקה ביניהם פותחת צוהר אל הבנת משמעות חופש הבחירה של האדם ושל העם ויכולתו לקבוע את גורלו במו ידיו.

ד"ר פנינה גלפז-פלר מרצה למקרא ותרבויות המזרח הקדום במכון שכטר למדעי היהדות בירושלים. מחברת הספרים: יציאת מצרים מציאות או דמיון (שוקן); נשים עליך שמשון (ידיעות אחרונות); ויולד - יחסי הורים וילדים בסיפור ובחוק המקראי (כרמל); דרשה לכל פרשה (קרן תל"י); לגלות את החג (קרן תל"י); קולם של בגדים (כרמל), ועוד. מפרסמת מחקרים מדעיים ומאמרים בכתבי עת ובאסופות בארץ ומחוצה לה ומשתתפת בקונגרסים בין-לאומיים בחקר המקרא.
זכתה בפרסים על תרטומתה למחקר ולהוראת מדעי היהדות.

אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

74 ₪ 62.9 ₪ הוספה לסל

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו