דף הבית > התכשיט (מחודש)
התכשיט (מחודש)
התכשיט (מחודש)
         
הוצאה: כתר
מספר קטלוגי: 10-277458
תאריך יציאה: 2009
מספר עמודים: 265
היא עדיין רווקה בת 30, כפי שהייתה לפני עשרים שנה בדיוק. היא עדיין גרה בבאר שבע וכותבת במקומון, עונדת עגילי פלסטיק זולים, מדשדשת ברגליה הגדולות מזירת פשע אחת לאחרת, מסתבכת בתעלומות בלשיות שאיש לא הטיל עליה לחקור. מתחת לחזותה הגמלונית והאטומה-לכאורה מסתתר מוח חד וחריף, שממשיך להפתיע את עמיתיה ויריביה. ואחרי ששת רבי-המכר שכתבה עליה שולמית לפיד - אין ספק שליזי בדיחי היא האנטי-גיבורה הכובשת ביותר בספרות הבלש העברית.

בהתכשיט, הספר השלישי בסדרה, ליזי בדיחי מגיעה שוב למקום הנכון בזמן הלא נכון. ליזי באה לפנסיון שוורץ כדי לבקר אצל אמא שלה, בת שבע, ששברה כמה צלעות כשניסתה להוציא קרפיון מהאמבטיה. אבל גם כשליזי אינה מחפשת צרות, הצרות מחפשות אותה: האחות הראשית בפנסיון נרצחת, וישישה חולה מתגלה כשכדור ברקתה ואקדח "קולט" בידה. מה שמתחיל כביקור חולים תמים הופך לפרשת מתח שכרוכים בה יצרים אפלים, תאוות בצע וחשבונות היסטוריים.
כמו ב"מקומון", ליזי תסתבך עם חבורת אנשים מפוקפקת למדי בניסיונותיה לפתור חלק מהתשבץ. כמו ב"פיתיון", היא תיאלץ לנבור בעבר הרחוק כדי לפתור את חלקיו האחרים. כמו באותם שני רומנים בלשיים קודמים של לפיד, ליזי בדיחי מצוידת גם הפעם במידע מועט מדי ובקרובי משפחה רבים מדי. וכמו תמיד, הבוס שלה לא יהיה מרוצה ממנה.
ליזי בודדה, עקשנית ועצמאית, חותרת לפתרון התעלומה, והפרס היחיד הצפוי לה הוא ידיעה בלעדית בעיתון.

התכשיט יוצא כעת לאור במהדורה מיוחדת, במסגרת הסדרה המחודשת של ליזי בדיחי.

שולמית לפיד, סופרת ומחזאית ילידת תל אביב, היא אחת היוצרות האהובות והפוריות ביותר בישראל. במרכז יצירתה עומדות לא פעם דמויות של נשים חזקות השולטות בגורלן. בין ספריה: הרומנים ההיסטוריים המצליחים "גיא אוני", "חוות העלמות", "כחרס הנשבר", סיפורים קצרים וספרי ילדים, וכן מחזות כגון "רכוש נטוש", "מפעל חייו" ועוד.

עוד מסדרת ליזי בדיחי:
"מקומון" (1989), "פיתיון" (1991), "חול בעיניים" (1997), "פילגש בגבעה" (2000), "סוף עונת הלימונים" (2007)

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 84
המחיר שלנו: 71.4 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!