דף הבית > הגולן בין מלחמה ושלום / משה מעוז
הגולן בין מלחמה ושלום / משה מעוז

הגולן בין מלחמה ושלום / משה מעוז

         
הוצאה: מעריב
מספר קטלוגי: 115-1377
נושאים: כללי   ספרי עיון  

רמת הגולן היא היום מוקד הסכסוך בין סוריה לישראל ומוקד של סכסוך פנימי בישראל עצמה. עוד במחצית שנות השבעים, ובייחוד בסוף שנות השמונים, הציעה סוריה לישראל הסדר שלום תמורת החזרת הגולן כולו, כל ממשלות ישראל דחו הצעות אלו והמשיכו בתנופת ההתיישבות בגולן. אסופת מאמרים זו בוחנת היבטים שונים של הוויכוח סביב רמת הגולן, אשר התלהט מחדש לאחר כינון ממשלת ברק והציפייה לחידוש המשא ומתן עם סוריה, והיא מתחקה, בין השאר, אחר פרשיות ומגמות פחות ידועות ביחסי שתי המדינות.
כך, למשל, מתברר, שעל אף הסכסוך הקשה, ניהלו נציגי שני הצבאות בראשית שנות החמישים משא ומתן באווירה חיובית ובונה. עוד מתברר, שבאמצע שנות השבעים ועד שנות התשעים לא תמיד עמדה רמת הגולן בראש סולם העדיפויות של נשיא סוריה, חאפז אל אסד.
המאמרים מבוססים על ההרצאות והדיון שהתקיימו ביום עיון, שנערך במכון טרומן לקידום השלום בירושלים ב22- בדצמבר 1997 לזכרו של אורי שפיר. המשתתפים, מטובי המומחים בתחומיהם, סוקרים היבטים אסטרטגיים, כלכליים וחברתיים של הסוגייה, אך בצד הניתוחים המלומדים הם מעלים גם את צדדיה האנושיים ומביאים `רכילות` היסטורית ומדינית מאחורי הקלעים של המגעים הרשמיים והלא-רשמיים עם הסורים לאורך השנים.

בין המשתתפים: פרופ` מחמד מסלח מאוניברסית לונג איילנד בארצות הברית, פרופ` אברהם דיסקין מהאורניבסיטה העברית, אלוף (מיל.) אורי שגיא, ראש אמ``ן לשעבר, פרופ` ג`רלד מ` שטיינברג מאוניברסיטת בר אילן, ד``ר ת`אאיר אבו-סאלח, מנהל מכללת `עתיד` ברמת הגולן, אורי סביר, מנכ``ל מכון פרס לשלום, שהיה יושב ראש משלחת ישראל לשיחות עם סוריה, ופורפ` משה מעוז, שהיה עד לאחרונה ראש מכון טרומן לקידום השלום באוניברסיטה העברית ואף ערך את האסופה הזאת. ספרו ישראל - סוריה סוף הסכסוך!? יצא לאור בספרית מעריב ב1996-.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 20
המחיר שלנו: 17 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו