דף הבית > האינסטינקט הרביעי / אריאנה הפינגטון
האינסטינקט הרביעי / אריאנה הפינגטון
האינסטינקט הרביעי / אריאנה הפינגטון
         
הוצאה: אור-עם
מספר קטלוגי: 39-5671
נושאים: גוף האדם  
אריאנה הפינגטון

האינסטינקט הרביעי

הספר האינסטינקט הרביעי מתאר את האינסטינקט שנזנח על ידי בני האדם, שהנו החלק הפחות ידוע ומובן של הטבע האנושי. זהו אינסטינקט המצוי מעבר לאינסטינקטים של ההישרדות, המיניות והשאיפה למעמד וכוח, הגורם לחתירה לסיפוק רוחני ומציאת משמעות לחיינו.
במשך שנים תיארו הביולוגים והפסיכולוגים את טבע האדם במונחי שלושת הדחפים הבסיסיים. הם הסבירו את הדחפים שמחברים אותנו אל העבר, אך הזניחו את האינסטינקט המחבר אותנו אל העתיד. אנו יודעים על מה שקושר אותנו לקופים יותר מאשר על מה שקושר אותנו למלאכים. בסקירת מגוון דוגמאות מתחומי התרבות והחברה, המחברת מראה כיצד החיפוש אחר משמעות באמצעות שלושת הדחפים הראשוניים מוביל באורח בלתי נמנע לתוקפנות, לדיכאון ולהתמכרות שמאמללים את חייהם של רבים. לטענתה, רק באמצעות ההיענות לקריאתו של האינסטינקט הרביעי, אנו יכולים לשנות את חיינו ואת יחסינו עם אחרים.
בספר האינסטינקט הרביעי המחברת מתארת את המבוי הסתום, שאליו אנו נקלעים כשאנו רודפים אחר ההצלחה, העושר וההכרה. היא עוקבת גם אחר החוטים הרבים היכולים לסייע לנו למצוא את דרכנו חזרה אל המרכז השקט והרוחני של חיינו. הדת, האמנות, המדע, יחסי האנוש, ואפילו הכאב והאבדן, עשויים להוות חוטים רבי משמעות שמהם נוכל לארוג חיים חדשים.
כמעט כל דור סבור שהוא חי בתקופה חשובה בהיסטוריה. לפעמים זה כך. אריאנה הפינגטון מאמינה שהתקופה שבה אנו חיים היא כזו. בהרצאותיה היא עדה להבעת ההסכמה על פניהם של האנשים בדברה על הכמיהה הגוברת למציאת משמעות בחיינו עם תחילתו של אלף חדש. למרות ההתקדמות הטכנולוגית המדהימה והתחכום התרבותי חזרנו לחפש תשובות לשאלות החיים הפשוטות אך החשובות ביותר: מי אנחנו? מדוע אנו כאן? מהי משמעות חיינו?
אריאנה הפינגטון כתבה ספר זה בהתבססה על שנים רבות של מחקר ושל תיעוד בעיותיהם של אנשים ותקוותיהם, בנוסף לחוויותיה ותובנותיה האישיות. בספר זה היא מנסה לענות על השאלות החשובות הללו. ספר זה מעניק השראה ומשמעות לכל הקורא אותו.
אריאנה הפינטון היא מחברת של מספר רבי מכר ומרצה המרבה להופיע בטלוויזיה. היא למדה בקיימברידג' וכתבה שישה ספרים וביוגרפיות שהפכו לרבי מכר. כמו כן, היא מנחה תכנית טלוויזיה משלה.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 68
המחיר שלנו: 51 ₪
הרווח שלך: 25 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

59 ₪ 44.25 ₪ אזל

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!