דף הבית > האוצר של על השולחן -2009מאה המתכונים
האוצר של על השולחן -2009מאה המתכונים

האוצר של על השולחן -2009מאה המתכונים

         
מחבר: *על השולחן 
הוצאה: על השולחן
מספר קטלוגי: 710-31
נושאים: כללי   ספרי בישול  
תאריך יציאה: 2010
מספר עמודים: 128
לא סתם קראנו לספר הזה "האוצר". אצרנו בו את התובנות, ההתרגשויות, הניסיונות והיצירתיות שאיפיינו את העשייה שלנו בשנה החולפת. כמו הקוראים של "על השולחן", גם אנחנו בסך הכל "פודיס" שנהנים לעבוד במטבח, לנסות (ולטעות) ובסוף להגיש את מה שיצרנו לאנשים שאנחנו אוהבים. אנחנו מקווים שהמתכונים מתוך הספר יזמנו לכם הרבה רגעי חסד וישמשו השראה לארוחות שמחות עם משפחה וחברים.

בעשורים האחרונים עובר הבישול ממעמד של מטלה יומיומית למעמד של תחביב, בילוי לשעות הפנאי. אבל כמה זמן פנוי יש לנו? איזה אוכל אנחנו אוכלים בבית באמצע השבוע וכמה מתוכו אנחנו מבשלים בעצמנו ולא מחממים? ב"על השולחן" אנחנו מנסים ליצור אלטרנטיבה לאוכל המתועש שמשתלט על המקרר והמקפיא הביתי בבתים רבים. השאיפה שלנו (שהיא גם חלק ממגמה עולמית) היא לחזור ולבשל אוכל טרי וטעים על בסיס יומיומי. השנה החלטנו ב"על השולחן" להניח בצד מנות מורכבות, שמכינים רק לאירועים מיוחדים, ולהתמקד בבישול מעשי - מבחינת זמן ההכנה ורמת המורכבות.

בחודש נובמבר 2008 השקנו את “אוכלים בבית”, אזור נרחב בקדמת המגזין, המוקדש לבישול ביתי-משפחתי. יש בו מתכונים עם חומרים שתמיד מוצאים במזווה לצד מנות מירקות ופירות, הזמינים רק בעונתם. השנה גם שמנו דגש על אוכל צמחוני כחלק מקמפיין "שני צמחוני", שנועד לעודד תזונה ידידותית יותר לגופנו ולסביבה.

כשחזרנו לבשל בבית, התחברנו מחדש גם לחוכמה האצורה במטבחיהן של סבתות. המטבחים היהודיים האתניים שוכללו במשך מאות שנים, והם מהווים אוצר קולינרי שאין כדוגמתו בעולם. במהלך השנה ניסינו להביא בפני הקוראים קמצוץ מתוך העושר הזה. בפסח הצענו פרשנות עדכנית למתכוני ליל סדר מסורתיים, ואילו בראש השנה שחזרנו מאכלים יהודיים מיוחדים שכמעט ונעלמו מהעולם.

במהלך השנה היו לנו גם לא מעט הרפתקאות. בגיליון מתכוני הפולחן ניסינו מתכונים שעוררו רעש בארץ ובעולם ובדקנו האם המהומה היתה מוצדקת. הרפתקה נוספת ומרתקת במיוחד הייתה גילוי הלחם הפראי (או הלחם ללא לישה), שהתנוסס בשער גיליון האפייה וגרם למחסור זמני בסירי ברזל יצוק בישראל.

אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

138 ₪ 117.3 ₪ אזל
138 ₪ 117.3 ₪ אזל

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו