בודד בדמשק-חייו ומותו של אלי כהן / שגב
         
מחבר: שגב שמואל 
הוצאה: כתר
מספר קטלוגי: 10-535209
נושאים: ביוגרפיה  


למעלה מעשרים שנה עברו מאז לכידתו והוצאתו להורג של אלי כהן. שכונה ``גדול המרגלים הישראליים בכל הדורות``. יכולתו המדהימה לחדור למוקדי הכוח בסוריה ולהפוך לחלק מממסד הבעת` בדמשק, במשך שלוש שנים, בלא שתיחשף זהותה האמיתית, היא סיפור ריגול יוצא דופן.
``בודד בדמשק`` חושף כמה מהפרשיות הקשורות בחייו ובמותו של הסוכן הישראלי בדמשק ומאיר באור חדש את נסיבות גיוסו, הפעלתו לכידתו. מעלליו של אלי כהן, שלא אחת היו בגדר התאבדות לכאורה, וכן התקלות הנחשפות כאן בכל הקשור להפעלתו ולשמירת סוד זהותו ומעשיו, מגלים טפח מן הדברים שעד כה היתה השתיקה יפה להם.
אנשי המודיעין - מפעיליו של אלי כהן בישראל - אינם ממלאים עוד כיום תפקיד פעיל בקהיליית המודיעין הישראלית. אף שזהותם חייבת להישאר עלומה, שוב אין כל מניעה לספר עליהם ועל שיקוליהם ולהביא מידע רב, שלא הובא עד כה בשום פרסום אחר על סיפורו של אלי כהן.
שמואל שגב, יליד הארץ, עיתונאי, סופר ופרשן לענייני המזרח התיכון. שימש קצין מודיעין בצה``ל, והוא מלווה את המאורעות במזרח התיכון זה קורב לשלושים שנה. היה סופר מעריב בוושינגטון ובפאריס. מספריו: ,מבצע יכין, עלייתם החשאית של יהודי מרוקו לישראל`` (1984), ``המשולש האיראני`` (1982), ``סאדאת - הדרך לשלום`` (1980), ``מלחמה ושלום במזרח התיכון`` (1969), ``סדין אדום`` (1967).

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 89
המחיר שלנו: 59.63 ₪
הרווח שלך: 33 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!