דף הבית > אתיקה ורפואה/דוד הד
אתיקה ורפואה/דוד הד

אתיקה ורפואה/דוד הד

         
מספר קטלוגי: 48-3336
נושאים: כללי   רפואה  
תאריך יציאה: 2006
מאז ומתמיד כפפה החברה את פעולתו של הרופא לעקרונות מוסריים. אולם בעידן המודרני התפתחה הטכנולוגיה הרפואית בקצב מסחרר וחסר-תקדים, ועל-ידי כך נוצרו דילמות מוסריות, שאין בכוחם של עקרונות האתיקה המסורתית לפתור. הגדרות מוצקות של מושגי-היסוד של הרפואה, כגון מחלה, קדושת החיים, המוות, מחלת-נפש, אמירת אמת, נאמנות והורות, התרופפו לאור השינויים הדרמטיים ביכולתו המקצועית של הרופא ולנוכח המורכבות החדשה של היחס המשולש רופא-חולה-חברה.
הספר מציג את הבעיות הפילוסופיות המונחות ביסוד-הדיונים העכשוויים בשאלות ההפלות, המתות- חסד , ניסויים בבני-אדם, הפריות מבחנה, הקצאת משאבים לרפואה, קביעת קדימויות בטיפול רפואי ומעמדה של הרפואה בחיים החברתיים . אין הספר מציע פתרונות לדילמות המוסריות , אלא הבנה טובה וביקורתיות יותר של המושגים ועקרונות-היסוד , שעליהם מושתת כל ויכוח רציני בשאלות אלה. הבנה זו עשויה לא רק לסייע בהכוונת ההחלטות הרפואיות הדוחקות, אלא גם לתמוך בניסוח-מחדש של חלק מעקרונות המוסר המקובלים ובהגדרה - מחדש של מושגים, אשר היו עד לדורנו מובנים מאליהם.

ד''ר דוד הד הוא מרצה בכיר בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים, מלמד אתיקה רפואית בבית-הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ומשמש כחבר ב''וועדת הלסינקי'' לניסויים רפואיים בבני-אדם בבית-החולים ''הדסה'' .

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 58
המחיר שלנו: 49.3 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו