דף הבית > אישה, חוה, אדם
אישה, חוה, אדם

אישה, חוה, אדם

         
מספר קטלוגי: 73-940
תאריך יציאה: 2008
מספר עמודים: 288
אישה, חוה, אדם הם שלושת השמות בהם כונתה האישה בעת בריאת העולם. כל אחד מהשמות מדגיש פן אחר באישיותה, בכישוריה ובתפקידיה - הנשיים, האימהיים והאנושיים.
הספר הזה מתמקד בהתמודדות הגדולה של האישה המודרנית עם מלוא הפונקציות המרכיבות את אישיותה.
בספר תמצאו 13 מאמרים מקוריים שנכתבו במיוחד עבור הספר הזה. המאמרים עוסקים בחלוקת הזמן של האישה בת זמננו, בשלושת תחומי החיים המרכזיים בחיי אדם, לימודים, קריירה ומשפחה, שבהם כמעט ואין הפרדה תודעתית בין החילוני לדתי. המאמרים בספר הזה הם דברי הגות יהודית רגישה ודיאלקטית שכתבו רבנים ונשים תלמידות חכמים, המשתמשים גם בשפה ובטרמינולוגיה הלקוחים מארון הספרים היהודי על מנת לדון בלבטים אנושיים מובהקים. השאלות שעולות בספר, נוגעות להיבטים הלכתיים במעמד האישה בחברה היהודית ומשמשות כאבן בוחן המגשרת בין העולם הישן והעולם החדש. ניתן לראות ולחוש בספר את השפעת הדת על האידיאולוגיה החילונית ואת עוצמת יחסי הגומלין בין היהדות לבין הנורמות החברתיות המקובלות בחברה הישראלית.
עורכת הספר ביארה בשפה השווה לכל נפש, לרווחתם של כל סוגי הקוראים, בהערות שוליים ובסוגריים את הטעון הבהרה והסבר את הקודים והדימויים מעולם התורה, על מנת שגם מי שאינם מתמצאים במקורות התלמודיים וברזי ארון הספרים היהודי יוכלו להרגיש בנוח בעת קריאת הטקסטים והמאמרים בספר.
זהו ספר המיועד להיות בכל בית בישראל. מומלץ במיוחד לצעירים הרוצים לממש את חלומות החירות והצדק של האיש והאישה בחיי היומיום.

יזמה וערכה ספר זה אביבה שרבט, בוגרת אוניברסיטת חיפה, מוסמכת להוראה – אוניברסיטת תל-אביב ומוסמכת בהצטיינות עם תיזה - אוניברסיטת בר-אילן, בשיתוף המכון הגבוה לתורה - אוניברסיטת בר-אילן.
העורכת הוציאה ספר זה לאור, בתקווה שיעורר דיון ציבורי רציני ומעמיק בהבנת הדילמות הנוגעות למערכת הזוגית ובהשלכותיהן לאור השינויים המתרחשים בימינו.

לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו