דף הבית > אטלס היסטורי של העולם/אורן נהרי
אטלס היסטורי של העולם/אורן נהרי

אטלס היסטורי של העולם/אורן נהרי

         
מחבר: נהרי אורן 
מספר קטלוגי: 396-286
נושאים: כללי  
אטלס היסטורי של העולם הוא מפעל חדשני נוסף של הוצאת מפה וספר ראשון מסוגו בישראל. האטלס מסכם בצורה ממצה ומדויקת את תולדות האנושות מאז הופעתו של האדם על במת ההיסטוריה ועד היום, בלוויית שפע מפות, תצלומים ואיורים.

הספר בנוי בצורת לוח כרונולוגי השוואתי: האירועים ההיסטוריים מובאים על-פי סדר התרחשותם, כשהם ערוכים בשמונה עמודות מקבילות. ארבע מהן מוקדשות ליבשות העולם (אירופה, אסיה ואוקייניה, אפריקה, אמריקה), אחת לארץ ישראל והעם היהודי, אחת למדע ותגליות, ואחת לאמנות ותרבות. העמודה האחרונה, שכותרתה "גם זה קרה", מביאה מבחר מגוּון של עובדות מחיי היומיום בעולם, פרטי טריוויה שונים, וכן אירועים מעניינים אחרים.

האטלס עשיר בחומר חזותי המעניק לעובדות ממד עומק. לצד מפות גדולות המתארות את העולם בתקופות השונות, פזורות בספר עשרות מפות המתארות תהליכים, מגמות, או אירועים צבאיים, מדיניים, חברתיים ודתיים. לאלה נוספו תמונות, איורים, וכמובן תצלומים של אישים, אירועים, מימצאים ארכיאולוגיים ויצירות אמנות.

בספר שולבו מסגרות מיוחדות ובהן הרחבות על נושאים שיש בהם עניין: אישים שטבעו את חותמם בתחומי המדינה, המדע והאמנות, אירועים בעלי השלכות מרחיקות-לכת בהיסטוריה האנושית, וכן הלאה. לאורך האטלס פזורות גם ציטטות רבות מפי אנשים ידועי-שם, בלוויית הסברי רקע קצרים.

מחבר הספר, אורן נהרי, הוא עורך חדשות החוץ של ערוץ 1 בטלוויזיה הישראלית ועורך רב-המכר אטלס אנציקלופדי של העולם, אף הוא בהוצאת מפה.

אזל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו