אחד העם והרצל
         
מספר קטלוגי: 185-611
תאריך יציאה: 2011
אחד העם והרצל מציג פולמוס עז בין מצדדי נורדאו והרצל לבין תומכי אחד-העם על אופייה הפוליטי והתרבותי של הציונות בצל פרשת אלטנוילנד. בחודש דצמבר 1902 פרסם אחד-העם ביקורת נוקבת על ספרו של הרצל 'אלטנוילנד'. באמצע מרס 1903 פרסם מכס נורדאו התקפה קשה על אחד-העם ומשנתו, כביכול כתגובה על התקפותיו של אחד-העם. וכך התפתח הפולמוס על 'פרשת אלטנוילנד', פרשה המתוארת לפרטיה בספר זה. פולמוס זה היה שיא נוסף במערכת היחסים העכורה בין הרצל לאחד-העם, שניים מן האישים המרכזיים בראשית התנועה הציונות, והוא הביא לקרע חמור בציונות. מדברי הפולמוס עלו הפערים האידאולוגיים ומאבקי הכוח הפוליטיים בין הצדדים, והתחדדו ההבדלים התרבותיים והחברתיים בין ה'מערביים' בתנועה הציונית שייצג הרצל ל'מזרחיים' שייצג אחד-העם.

אחד העם והרצל: המאבק על אופייה הפוליטי והתרבותי של הציונות בצל פרשת אלטנוילנד הוא בעיקרו אוסף של מקורות על הפרשה, המחולקים לתשעה שערים. את הספר פותח מבוא, ולמקורות נוספו הערות רבות. הספר מבהיר את מערכת היחסים העכורה בין הרצל לבין אחד-העם ומתאר את מורכבותה ואת השפעתה על חברי התנועה הציונית בראשית דרכה. כמו כן הספר סוקר את ההתפתחות התרבותית של החברה הלאומית-החילונית שהחלה לצמוח באותה תקופה, כפי שהיא משתקפת ב'פרשת אלטנוילנד'.

פרופסור יוסי גולדשטיין פרסם מספר רב של ספרים ומאמרים על תולדות הציונות וראשיתה של מדינת ישראל, ובהם ביוגרפיות על אחד העם, מנחם אוסישקין, לוי אשכול, גולדה מאיר ויצחק רבין.

גירסה מודפסת
המחיר שלנו: 92.8 ₪
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!