אור וחומר
         
מספר קטלוגי: 31-1557
נושאים: כללי  
תאריך יציאה: 2010
מספר עמודים: 144
האור מהו? האם נזקקים אנו עדיין לשניות האבסורדית של הפוטון, כאילו הוא גם גל וגם חלקיק, כביכול? והרי המכשירים המדויקים של ימינו מאשרים ללא עוררין כי צדק ניוטון בשעתו, שהאור עשוי חלקיקים!
תורת האלקטרו-דינמיקה הקוונטית, מוגשת בזה בהסבר פופולרי קולח, אך ללא שום סילוף, על ידי ריצ´רד פ.פיינמן עצמו, מגדולי מבססיה. על יסוד הנחות מעטות של דרכי הסתברות, הנראות תחילה מוזרות ביותר ומנוגדות להגיון הפשוט, מצליחה תיאוריה זו להסביר, ובדרגה מפליאה של דיוק, את כל התופעות הידועות לנו מן האופטיקה גיאומטרית, כגון החזרת-אור, שבירת אור, מיקוד אור, תנועת אור בקו ישר, התאבכות וכדומה.
והחומר מהו? על-פי אותם עקרונותע צמם של האלקטרו-דינמיקה הקוונטית מסביר לנו פיינמן את התנהגותם של האלקטרונים בתוך האטומים, זו הקובעת את תכונותיו הפיסיקליות והכימיות של החומר, והרי שהיא משמשת יסוד גם להבנת עולם הכימיה והביולוגיה. יתרה מזו, הוא מאפשר לנו בספר זה להציץ גם אל עולם החלקיקים האלמנטריים הבונים את גרעין האטום, בהנחה שגם הם נוהגים על פי אותם עקרונות, אלא ששיטות החישוב שבידינו כיום עדיין אינן מספיקות.
"זו התיאוריה החשובה ביותר, המודרנית ביותר והטובה ביותר של האור והחומר" - מדברי פרופ´ יששכר אונא, האוניברסיטה העברית.

בעוד אנו מביאים את תרגומו של ספר זה לדפוס הגיעה אלינו הידיעה על מות המחבר. שמו ריצ´רד פיליפס פיינמן (1988-1918) - פיסיקאי יהודי אמריקאי, שקיבל פרס נובל לפיסיקה בשנת 1965- יימנה בלי ספק עם גדולי הפיסיקה בעולם, לצידם של ניוטון ואיינשטיין, מכסול ופלנק.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 72
המחיר שלנו: 50.4 ₪
הרווח שלך: 30 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

88 ₪

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!