דף הבית > אורגת השטיחים מאיספהן
אורגת השטיחים מאיספהן

אורגת השטיחים מאיספהן

         
מחבר: פרץ שמואל 
מספר קטלוגי: 747-16
נושאים: כללי   סיפורת - מקור  
תאריך יציאה: 2010
דניאל וויס, צעיר ישראלי שנפצע במלחמת לבנון השנייה וסובל מטראומה עמוקה, מתעורר לפתע לחיים בעקבות הערכת שמאי מזדמן, הטוען כי השטיחון הקטן שבחדרו, זה שהיה שרוע שנים לרגליו, הוא מעשה אמנות נדיר ורב-ערך. "זה לא שטיח," אומר לו השמאי, "זה ואן גוך, זה ליאונרדו דה וינצ´י, זאת יצירת פאר, והסיפור שמאחוריה לא פחות מעניין מאשר היצירה עצמה!" עדיין מנותק מעט בשל הלם קרב שלא לגמרי אובחן ומתקשה בתקשורת, מגלה דניאל לפתע אובססיביות של ממש לנושא השטיחים, ויוצא לחיפוש נואש אחר האמנית המסתורית שארגה אותו. לכאורה, כדי ללמוד ממנה על סיפור המעשה ועל אריגת שטיחים, אך בפועל כדי לרפא עצמו ממחלותיו ומסבלו. מסעו יוביל אותו תחילה לטורונטו שבקנדה, ואחר כך, בדרכון מזויף, אל איספהן שבאיראן. נוכחותו שם תגרום כאב ראש נוראי לשלוש מדינות: קנדה, ישראל ואיראן. במקביל לגילוייו המפתיעים של דניאל על גיבורי היצירה נערכים, ללא ידיעתו, מאבקים על השירותים החשאיים של חייו. אם תתגלה זהותו האמיתית ישתנו כללי המשחק וחייו של דניאל יהיו תלויים על חוט השערה.

שמואל פרץ, בוגר בית הספר הריאלי בחיפה, הפנימייה הצבאית והאוניברסיטה העברית בירושלים, עשה את הקריירה המקצועית שלו בתעשייה האווירית, שם היה לסמנכ"ל לכספים של החברה בטרם פרש. זהו ספרו הרביעי של המחבר.
ספריו הקודמים: כיתה על הגבול - הוצאת מערכות, 1970, אגדת נדיה ונדב - ידיעות אחרונות, 1999, מבחן בוזגלו - שם עט דן גורן - ידיעות אחרונות, 2000.

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 88
המחיר שלנו: 74.8 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!
רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לתפוצת המיילים שלנו