דף הבית > אבק
אבק
אבק
         
מחבר: חמדני ברק 
הוצאה: כתר
מספר קטלוגי: 10-888192
נושאים: סיפורת - מקור  
תאריך יציאה: 2006
מספר עמודים: 273
"אני מניע את הרכב ומבין שהוא מעוצבן, כי רק כשהוא מעוצבן הוא קורא לי תורג'מן. כשהוא רגוע הוא קורא לי דודי, וכשהוא ממש במצב רוח טוב הוא אומר לי 'סע בנצור'.
אנחנו יוצאים. אני לוקח ימינה לכיוון איילון.
המג"ד אומר, 'אתה רואה מה קורה פה? כולם בהמות, אין כבוד לשום דבר במדינה הזאת.
' אני לא אומר כלום, רק עושה תנועה של 'כן' עם הראש, כי כשהוא כועס אני לא מתעסק איתו, ואם זה קורה בנהיגה, כמו עכשיו, אני אפילו שם שתי ידיים על ההגה"

בשעות רבות של נסיעה משותפת, נרקם קשר רב עוצמה בין שני אנשים שבאו מעולמות מרוחקים: בועז רוט, מג"ד שיריון אידיאליסט ואיש ספר, שריח האבק מתחת לשרשרות הטנקים מרטיט את נחיריו, ודודי תורג'מן - נהגו הצעיר וחובב הכדורגל, שבקושי גמר שלוש בגרויות וממש לא מבין למה צריך לנשום אבק כשאפשר להפעיל מזגן.
דודי הולך שבי אחר המפקד הכריזמטי, ובועז מוצא בו אוזן קשבת אחרונה בצבא שהופך ציני וטכנוקרטי. עם הזמן מוצא עצמו דודי שותף לחייו של מפקדו - עד שהוא הופך חלק מהם. בועז, המצפה לקידום, רוקם עבורו תוכנית חשאית, ודודי מאמץ אותה - גם במחיר אישי כבד.

מנקודת מבט מפתיעה וחתרנית של נהג בוס בצה"ל, טווה ברק חמדני רומן אירוני אך מלא אמפתיה. אבק הוא סיפורו של אדם צעיר שלראשונה בחייו מישהו מאמין בו ומעניק לו ייעוד; הוא סיפורו של קצין דון-קישוטי היוצא לקרב אחרון נגד עולם משתנה, עולם שבו הטנק הוא רק שריד מגושם מקרבות עבר מפוארים; ולא פחות מכך, הוא יומן מסע אל קרביו האפורים של צה"ל בשנות האלפיים .

אבק הוא הרומן הראשון שלו. קדם לו ספר השירה "חומות הגוף".

גירסה מודפסת
מחיר לצרכן: 79
המחיר שלנו: 67.15 ₪
הרווח שלך: 15 %
הוסף לסל
לקוחות שרכשו את המוצר הזה, רכשו גם את המוצרים הבאים:

רוצים להשאר מעודכנים?

הירשמו לתפוצת המיילים שלנו!