הניקס
מספר קטלוגי: 625-1201151
תאריך יציאה: 8/2017
מספר עמודים: 701
תרגום
תיאור:
כל זיכרון הוא צלקת

הספר שכל העולם דובר האנגלית מדבר עליו, ובקרוב ידבר עליו העולם כולו!
סופר שספרו הראשון נדחה על ידי 38 הוצאות וספרו השני יראה אור ב-38 מדינות!
ברשימת הספרים הטובים ביותר לשנת 2016 של הניו יורק טיימס, הוושינגטון פוסט, אמזון ועוד
פרס ספר הביכורים הטוב ביותר מטעם L.A. Times.
בימים אלה מופקת סדרה על בסיס הספר בכיכובה של מריל סטריפ.

2011 - סמואל אנדרסן לא ראה את אמו, פֵיי, מאז נטשה את משפחתם בילדותו לפני יותר מ-30 שנה. כעת היא מופיעה, אחרי שביצעה פשע אבסורדי שמשלהב מדינה שסועה פוליטית. התקשורת מציגה את פיי כהיפית רדיקלית בעלת עבר מפוקפק, אך למיטב ידיעתו של סמואל, אמו היא בחורה רגילה שנישאה לאהוב נעוריה. איזו גרסה של אמו נכונה? שתי עובדות אינן מוטלות בספק: האישומים נגדה חמורים, והיא זקוקה לעזרתו.
כדי להציל אותה ייאלץ סמואל לצאת למסע משלו ולחשוף סודות שנקברו לפני שנים של אישה שחשב שהוא מכיר, סודות שמשתרעים על פני דורות ומוצאם אי-שם בנורווגיה, מולדתו של הנִיקְס המסתורי. ובתוך כך יתמודד סמואל לא רק עם אובדן אמו אלא גם עם אהבה אבודה משלו וילמד מחדש כל מה שחשב שידע עליה ועל עצמו.

"קראתי כל מילה בספר הזה... לדעתי נייתן היל הוא סופר הביכורים הטוב ביותר באמריקה כיום. פסיכודרמה של אֵם-בֵּן גדושה רוחות רפאים מן העבר, אבל גם רומן טראגי-קומי על זעם וצביעות באמריקה... נייתן היל הוא רב-אמן!"
ג'ון אירווינג

איך הכל התחיל: בבוקר אחד ב-2004 היל עזב חדר שכור בניו-יורק כדי לעבור לחדר אחר באותו ערב. את כל הדברים שלו הוא השאיר באוטו והלך לעבודה. כאשר חזר הרכב היה ריק. "הם לקחו הכל – בגדים, ספרים, מחשב וגיבויים של כל מה שכתבתי במשך שלוש שנים. אפילו מטבעות עודף. נותרו לי רק הבגדים שלעורי, זה היה נורא." היל התחיל הכל מחדש - חברים נתנו לו בגדים, הלוו לו כסף, אחד הכיר לו את משחק המחשב הממכר, שמופיע בספר, כדי שיהיה לו מה לעשות. הוא התחיל גם לכתוב מחדש את הסיפור הקצר שעבד עליו, שהפך להיות הניקס.

"אי אפשר לעמוד בפניו... מצחיק, מבדר... נוסטלגי ומתאר את ההווה בעת ובעונה אחת... בוחן את האבסורד של החיים המודרניים ". הוושינגטון פוסט

ניקס (Nix) הוא אל/שדון ממיתולוגיה הנורדית, וגם האופן שבו הדברים והאנשים שאנחנו הכי אוהבים ובטוחים בהם, מאכזבים אותנו. הניקס – אפשר לקרוא לו "מנחוס" - הוא אוניברסלי. היל כתב את הספר בזמן המיתון הגדול בארה"ב כאשר הבנקים - שוק המשכנתאות - שכל הציבור האמריקאי בטח בם קרסו: "המשבר היה 'משבר' בגלל שהתמוטט מה שהאמנו שהוא הכי בטוח,הכי נטול סיכוים: שוק הדיור, הבתים שלנו. וזה עזר לי לחבר בין הסיפור הפוליטי לסיפור האישי."
גיבורי הספר חיים כל הזמן בתחושה שהקטסטרופה קרבה. על כך אומר היל: "אנחנו חיים בתקופה מאוד נפיצה, כל דבר יכול להפוך למלחמה משום שבכל נושא יש לנו דעה ברורה. קראתי ניסוי שגילה שמספיקות רק שתי פסקאות על נושא כלשהו שקודם לא ידענו עליו כלום - כדי לגבש עליו דעה מוצקה, כזו שמתווכחים עליה. היום עם הטלפונים החכמים והאינטרנט אנחנו במרחק לחיצה מכל שתי פסקאות בכל נושא. ואני רואה על עצמי, אני בוחן מחדש עמדות שהיו לי לפני 10 שנים – בתחילת כתיבת הספר – ואני מגלה שהייתי טיפש. זה קורה גם לדמויות בספר כולם שם בטוחים מידי בעמדות שלהם."

"פרי רומן אסור בין תומס פינצ'ון לדיוויד פוסטר וולאס... משווים את נייתן היל לג'ון אירווינג. ג'ון אירווינג משווה אותו לדיקנס... היל שופע כישרון כה רב שהוא מסוגל לכתוב בכל סגנון כמעט, לחדור לנפשה של כל דמות ולתאר כל זמן ומקום. זהו רומן מבדר ומתוחכם להפליא."
הניו יורק טיימס

עם צאת הספר היל נשאל רבות האם דמות המושל מבוססת על דונלד טראמפ? התשובה היא "לא". הספר אמנם נערך במהלך המרוץ לנשיאות אבל נכתב הרבה קודם. זה מקרה נוסף שהמציאות משיגה את הדמיון: "יש הרבה מאוד כעס וחרדה בציבור האמריקאי ואני חושב שזה עצוב שטראמפ הוא הסמל (האווטאר) של זה.", אומר היל.

"רומן משובח כמו מייקל שייבון או ג'ונתן פרנזן בשיאם"
פיפל

כולל הספר שכתב -"הרומן המפתיע... סאטירה קומית על החברה המתחסדת והאובססיבית שלנו... אוחז בקורא ולא מרפה."
אמזון בוק רוויו
"רומן ביכורים מרהיב... חכם ומצוין".
קירקוס

מחיר לצרכן: 116
המחיר שלנו: 81.2 ₪
הרווח שלך: 30%
סוג כריכה: רכה
ללא דירוג